Tłumy odwiedziły obiekty MCSiR w dniach 20-22 maja 2023

22.05.2023

Atrakcyjne wydarzenia i piękna pogoda sprawiły, że przez 3 dni tłumy mieszkańców i gości zawitały na obiekt MCSiR. Najważniejszym wydarzeniem w miniony weekend był 7. Memoriał Lekkoatletyczny Edwarda Szklarczyka. Jednak nie tylko te zawody sprawiły, że odwiedziło nas ponad 2000 osób!

To były intensywne 3 dni na naszym obiekcie. Ale na takie wydarzenia właśnie czekamy.

Zaczęło się w sobotę, gdzie po raz 7 byliśmy organizatorami Mityngu Edwarda Szklarczyka. Mityng zdobywa coraz większą renomę, a po sobocie, gdzie wielu zawodników poprawiło swoje rekordy życiowe, czy uzyskało najlepsze rezultaty w tym roku, jesteśmy przekonani i odbieramy "sygnały", że za rok będzie jeszcze większe wydarzenie, które sprowadzi do Suchej Beskidzkiej renomowanych zawodników. W trakcie zawodów odnotowaliśmy ponad 800 osób na obiekcie /w tym 263 startujących/.

W niedzielę już o 8:00 rozpoczęła się 4 kolejka Amatorskiej Ligi Powiatu Suskiego. Dwie godziny później wystartował turniej piłki nożnej żaków, organizowany przez MKS Babia Góra /łącznie odwiedziło obiekt około 200 osób/. Punktem kulminacyjnym niedzieli był mecz drużyny seniorskiej Babiej Góry z liderem rozgrywek, czyli Skawą Wadowice. To spotkanie oglądało z trybun około 400 osób + 50 to zawodnicy i obsługa.

W poniedziałek od rana gościliśmy uczestników czórboju lekkoatletycznego organizowanego przez Starostwo. W wydarzeniu wzięło udział 95 osób /w tym 73 startujących/.


A w poniedziałkowe popołudnie gościliśmy przedszkolaków z rodzicami, którzy obchodzili organizowane przez Miesjkie Przedszkole Święto Rodziny. W wydarzeniu udział wzięło około 300 osób.

Oprócz tych wydarzeń, w stałych zajęciach treningowych prowadzonych na naszym obiekcie przez kluby sportowe i wynajmujących, w poniedziałek udział wzięło 170 osób.

Nie uwzględniając indywidualnych osób korzystających z bieżni oraz małego boiska ze sztuczną nawierzchnią i boiska wielofunkcyjnego, nasz obiekt odwiedziło ponad 2000 osób.