MITYNG LEKKOATLETYCZNY – V MEMORIAŁ EDWARDA SZKLARCZYKA „I TY MOŻESZ ZOSTAĆ MISTRZEM” - PODSUMOWANIE

18.05.2021Podsumowując V Memoriale Edwarda Szklarczyka „I ty możesz zostać mistrzem”, możemy określić że był on bardzo udany. Udany pod względem organizacyjnym, ilości uczestników oraz rekordów czasowych.

Pomimo deszczowej aury która od samego rana panowała nad stadionem Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji na zawody przybyła rekordowa ilość zawodników. Łącznie 312 zawodników, reprezentujących 38 klubów z 25 miejscowości.

Podczas przebiegu zawodów emocji nie brakowało. Niewątpliwie dużym sukcesem może pochwalić się Jakub Pietrusa, zawodnik na co dzień trenujący pod okiem Rafała Kukli w Suchej Beskidzkiej, który uzyskał rekordowy czas w finałowym biegu 100 m. Ukończył go z wynikiem 10,46 sek. przez co osiągnął minimum na mistrzostwa świata juniorów w Kenii.

Również do wygranych może zaliczyć się Iilia Karnavukhau (Białoruś), zwycięzca Bieg Memoriałowego Edwarda Szklarczyka, na dystansie 800 m.

Zwycięzcy poszczególnych konkurencji podkreślali, że na suskie zawody warto przyjeżdżać ze względu na znakomitą atmosferę panującą na zawodach, ich profesjonalne przygotowanie oraz atrakcyjne nagrody.

 

Zawody odwiedził również sam Zbigniew Król – niegdyś trener Adam Kszczota a obecnie Patryka Dobka. Miło było gościć tak wybitną osobowość w świecie sportu.

Na zakończenie zawodów, już poza konkurencją odbył się bieg na 3000 m w którym rywalizowali zawodnicy Suskiej Grupy Biegowej pod okiem trenera Marka Witkowskiego

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami poszczególnych kategorii:

https://online.domtel-sport.pl/index2.php?seria=0&runda=3&konkurencja=Mwd&dzien=2021-05-16&impreza=417r

http://lekkoatletyka.net.pl/index.php/8-aktualnosci/827-za-nami-5-memorial-e-szklarczyka