WAŻNA INFORMACJA - aktualizacja

14.03.2020Od soboty 24.10.2020 cały kraj został objęty strefą czerwoną, w związku z tym wydarzenia sportowe we wszystkich obiektach z miejscami przewidzianymi dla widowni (m.in. stadiony piłkarskie , boiska kompleksu Orlik) odbywać się będą bez publiczności.

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

W związku  z przeciwdziałaniem rozprzestrzeniania się wirusa COVID-19 prosimy o przestrzeganie zasad obowiązujących na kompleksie sportowym Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji Babia Góra (Orlik oraz Stadion Sportowy) . Prosimy o zachowanie odległosci min. 1,5 m na trybunach sportwych. Dla osób korzystających rekreacyjnie z bierzni sportowej - zabrania się wchodzenia i odpoczywania na murawie boiska sportowego.

Dbajmy o siebie i swoje zdrowie.

 

 

 

Aktualizacja 17.05.2020

W poniedziałek 18 maja 2020 zwiększony zostanie limity osób, które mogą ćwiczyć na otwartych obiektach sportowych. Na  kompleksie Orlik – może przebywać maksymalnie 14 osób (+ 2 trenerów). Na otwartym pełnowymiarowym boisku piłkarskicm mogą przebywać maksymalnie 22 osoby (+ 4 trenerów).

 

Aktualizacja:

Od poniedziałku, 4 maja nastąpi otwarcie boisk (na otwartej przestrzeni), z których będzie mogło korzystać  jednocześnie nie więcej niż sześć osób. Treningi mogą odbywać się bez maseczek, ale rodzaj aktywności powinien być dobierany w taki sposób, aby można było zachować dystans względem siebie. Należy jednak pamiętać, że udostępnienie zewnętrznych  obiektów sportowych nie oznacza zachęty do masowych treningów i gromadzenia się, ale stopniowe przywracanie sportowej i rekreacyjnej aktywności .

Mając na uwadze troskę o siebie i naszych najbliższych oraz pracowników Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji apelujemy o zachowanie najwyższych środków ostrożności i rozwagi, aby maksymalnie zmniejszać ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa.

Korzystających z infrastruktury o charakterze otwartym będą obowiązywały następujące zasady bezpieczeństwa:

·  weryfikacja uczestników – osoby zainteresowane winny zgłosić chęć skorzystania z
    obiektu pracownikom MCSiR - tel. 662 224 287,

·  ograniczona liczba osób – max. 6 osób

·  brak możliwości korzystania z szatni i węzła sanitarnego (poza WC),

·  obowiązkowa dezynfekcja rąk dla wchodzących na obiekt,

·  ze względu na konieczność dezynfekcji sprzętu po każdym użyciu, wskazane jest
   korzystanie z własnego sprzętu treningowego,

·  odsłonięcie twarzy na obiekcie sportowym (zdjęcie maseczki) może nastąpić
   bezpośrednio  przed rozpoczęciem treningu.

Kompleks sportowy w Suchej Beskidzkiej czynny będzie w następujących godzinach :

poniedziałek –piątek od godz. 10.30 do godz. 12.30 oraz od godz. 15.00 do godz. 20.00*

sobota od godz. 10.00 do godz. 13.00  oraz od godz. 14.00 do godz. 20.00*

niedziela i święta od godz. 14.00 do godz. 20.00*

/ *- od czerwca do 21.00 /

Korzystanie z placów zabaw, siłowni zewnętrznej, znajdujących się na terenie Miasta Sucha Beskidzka w dalszym ciągu jest niemożliwe.

 

* * *

 

Informujemy iż od dnia 13.03.2020 boiska sportowe Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji „Babia Góra” będą nieczynne do odwołania. Nie odbędą się również zaplanowana w najbliższym czasie Zawody W Wieloboju Sprawnościowym O Puchar Burmistrza Miasta Sucha Beskidzka Dla Seniorów+ 60.
Decyzję taką zmuszani byliśmy podjąć w związku z panującą epidemią koronawirusa.