TURNIEJ ZAKŁADÓW PRACY W PIŁCE NOŻNEJ - PODSUMOWANIE

02.05.2017W dniu 02  maja 2017 r. na boisku sportowym Orlik, należącym do  Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji „ Babia Góra” w Suchej Beskidzkiej odbył się „Turniej Zakładów Pracy
W Piłce Nożnej O Puchar Burmistrza Miasta Sucha Beskidzka”. Pomimo iż aura od kilku dni nie sprzyja do uprawiania sportów na zewnątrz, również i w dniu dzisiejszym nie rozpieszczała amatorów piłki nożnej. Choć początek turnieju odbywał się w słonecznej pogodzie, ostatnie z  meczy kończono w strugach deszczu. Do turnieju przystąpiły 4 reprezentacje zakładów pracy. Byli to kolejno Samorządowcy, Strażacy, Policjanci oraz pracownicy zakład Fideltronik. Każda z drużyn wystawiła 6 osobową reprezentację (wraz
z bramkarzem) oraz miała możliwość dokonania czterech zmian w trakcie trwania meczy. Jak przyjęto w regulaminie mecz trwał 2 x 10 minut. Przed rozpoczęciem zawodów kapitanowie drużyn wylosowali numery dla swoich zespołów.

Przyjęto, że mecze odbędą się na zasadzie  każdy z każdym, a na podstawie zdobytych bramek i punktów wyłoniony zostanie zwycięzca turnieju oraz przyznane będą kolejne miejsca.  Rozpoczęto turniej


Wyniki:
Samorządowy – Strażacy (1:0)
Samorządowcy – Policja (1:1)
Samorządowcy – Fideltronik (4:3)
Policja – Strazacy (0:0)
Policja – Fideltronik (2:0)
Fideltronik – Strażacy (2:0)
Rozgrywanym meczom towarzyszył ogromny entuzjazm i doping zgromadzonych kibiców. Zawodnicy na boisku wyciskali z siebie siódme poty. Nie zważając na pogodę, dawali z siebie wszystko by prowadzić swą drużynę do zwycięstwa. Mimo to wszystkie mecze przebiegały w duchu zdrowej rywalizacji  fair play.  Niestety  nie obyło się bez kontuzji.  


Kwalifikacja punktowa po 6 rozegranych meczach wyglądała następująco:
Samorządowcy – 6 pkt.
Policja – 4 pkt.
Fideltronik – 3 pkt.
Strażacy – 1 pkt.
Zwycięska drużyna reprezentacji Samorządowców otrzymała z rąk Pana Burmistrza Stanisława Lichosyta  piękny złoty puchar oraz dyplom. Również pozostałe drużyny otrzymały  pamiątkowe puchary i dyplomy.


Ponadto  podczas turnieju nie zabrakło poczęstunku. Dyrektor Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji „Babia Góra” wcielił się w rolę szefa kuchni serwując dla zawodników i zebranych gości pyszne kiełbaski z grilla.  
Podsumowując można śmiało powiedzieć że impreza się udała, drużyny dopisały, sportowych emocji nie brakowało a całości towarzyszyła miła atmosfera.  
Organizatorem turnieju było : Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji „Babia Góra: w Suchej Beskidzkiej, natomiast współorganizatorami: animator zajęć sportowo rekreacyjnych na obiekcie ORLIK 2012, Trener Środowiskowy na obiekcie ORLIK 2012 oraz Referat Promocji i Spraw Społecznych przy Urzędzie Miasta Sucha Beskidzka.
Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział i pracę włożoną w prawidłowy przebieg zawodów i zapraszamy na kolejne imprezy organizowana przez MCSiR.