I–SZY RODZINNY TURNIEJ HOKEJA NA LODZIE - RELACJA

18.02.2017W dniu 18 lutego 2017 r. na lodowisku Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji odbył się 
I – szy Rodzinny Turniej Hokeja o puchar Dyrektora MCSiR. Pomimo iż aura w dniu dzisiejszym nie rozpieszczała, do zawodów przystąpiło 6 czteroosobowych zespołów, które zgłosiły się w następującej kolejności: KS Krzoki, Odśnieżacze, Blokersi, Lodowaci, Ziółka, Skórzoki. Rozpiętość wiekowa zawodników wynosiła od 7 do 60 + lat. Na tafli rywalizowały zespoły tworzone przez rodziny (nawet 3 pokoleniowe) oraz przyjaciół.

Drużyny podzielono na dwie grupy po trzy zespoły.  Przystąpiono do eliminacji, podczas których wyłoniono zwycięzców grup:

GRUPA I:

  • I miejsce - KS Krzoki  - 5 pkt.
  • II miejsce – Skórzoki – 3 pkt.
  • III miejsce – Odśnieżacze – 1 pkt.

GRUPA II

  • I miejsce – Blokersi – 4 pkt.
  • II miejsce – Lodowaci – 3 pkt.
  • III miejsce – Ziółka – 2 pkt.

Mecz o trzecie miejsce rozegrał się miedzy drużynami Skórzoków a Lodowatych. W starcu wygrał zespół Lodowatych  z wynikiem 5 – 2 zajmując tym samym trzecie miejsce.
Wielki finał o puchar dyrektora MCSiR stoczyli ze sobą hokeiści drużyn KS Krzoki kontra Blokersi. Zwycięstwo przypadło drużynie KS Krzoki, którzy pokonali swych rywali stosunkiem bramek 3 – 1.

Zwycięzcy otrzymali piękny  puchar oraz złote medale. Zawodnicy którzy zajęli drugie i trzecie miejsce również zostali nagrodzenie medalami  srebrnymi i brązowymi.

Skład zwycięskich drużyn:  
KS Krzoki – Myśliwiec Bartłomiej, Sikora Dawid, Gawlas Mateusz, Kawończyk Szymon.

Blokersi – Kawa Karolina, Gąstała Izabela, Matysek Kamila, Krupa Szymon.

Lodowaci – Tomasz Kulig/ Wacław Kulig, Aneta Kulig, Antoni Kulig, Amelia Kulig.

Podczas trwania turnieju panowała rodzinna atmosfera i można było poczuć zdrowego ducha rywalizacji fair play.  To już kolejna z rodzinnych imprez zorganizowanych przez Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji, która cieszy się dużym zainteresowaniem. Na pewno więc nie poprzestaniemy na niej i już zapraszamy na kolejne zawody z Waszym udziałem.